× Ürünler Nasıl alışveriş yapabilirim Ücretler S.S.S Blog İletişim
Giriş Kaydol

Shippinghost'la Amazon.comdan Türkiye'ye gümrüksüz* ürün sipariş etmek!


Amazon.com bugün dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri. Artık Türkiye'de de faaliyette olan, Amazon’dan alışverişin nasil yapıldığı, birçoğumuz için merak konusu. Bu yazımızda, Amazon’dan alışveriş yapmak ve ürün satın almak ile ilgili yaptığımız incelemeyi, sizinle paylaşmak istiyoruz.

Eğer, Amazon.com'dan, online alışveriş yapmak istiyorum diyorsanız, aslinda bu oldukça kolay. Amazondan sipariş vermek için Amazon.com adresine üye oluyorsunuz ve Türkiye de bulunan diğer büyük alışveriş sitelerinden alışveriş yaptığınız gibi ürününüzü seçiyor ve sepenize ekliyorsunuz. Ardından ödeme kısmına geçerek işleminizi sonlandırıyorsunuz. Seçtiğiniz ürünün yan kısmında Amazon.com tarafından gönderilecek ibaresi varsa tedarikçiniz, Amazon’un kendisi oluyor. Eğer tedarikçi başka bir firmaysa oda ayrıca belirtiliyor. Yani Amazon, Türkiye deki bir firmadan da ürün tedarik edip size gönderebiliyor.

Fakat fiyatları incelediğimizde, Amerika daki Amazon.com da satılan ürünler ile Amazon.com.tr de satılan ürünler arasında, özellikle bazı ürünlerde, fiyat farkı olduğunu bilmekte fayda var. Ülkemizde özellikle teknolojik ürünlere uygulanan gümrük uygulamaları ve taşımacılık maliyetleri ürünün fiyatına ekleniyor ve ürünün Türkiye'deki satış fiyatı otomatik olarak artıyor. Bu nedenle açıkçası, bu fiyat farkı firma açısından düşünüldüğünde gayet normal. Sonuç olarak, Amazon.com dan alışveriş yapmanın kolay yolunu bulmak hala daha avantajlı olabiliyor.

Gelelim, Amazon.com sitesinden nasıl kolay alışveriş yapabilirim, sorunsalına. Amerika'nın en büyük online alışveriş sitesi Amazon dan alışveriş yapmak artık çok kolay. Amazon.com'dan Türkiye'ye ürün getirmek için Shippinghost’u kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem hem avantajlı hem de  ucuz. Shippinghost’un size vereceği adresi göstererek, Amazon.com'dan dilediğiniz ürünü alıp, Shippinghost aracılığıyla adresinize isteyebilirsiniz.

 

Amazon.com’dan satın aldığım zaman, kar elde edebileceğim ürünler hangileri? Diye soracak olursanız; Amazon.com da ürün yelpazesi oldukça geniş. Örneğin, Amazon.com'dan bilgisayar almak oldukça avantajlı. Ayrıca bilgisayar parçaları, ekran kartı gibi ürünleri de Amazon’dan almak, ürünlerin boyutu daha küçük olduğu için, daha da avantajlı oluyor. Bunların yanı sıra, Amazon.com'dan kindle siparişi vermek oldukça avantajlı. Ayrıca alışveriş yapmak için, Kara Cuma, ( Black Friday) yeni yıl öncesi gibi, Amerika'da büyük indirimlerin olduğu zamanları tercih etmek oldukça mantıklı. Böyle indirim dönemlerinde, Amazon'dan sipariş edeceğiniz ürünleri, Shippinghost ile kolayca adresinize teslim alabileceğinizi unutmayın.

*Ülke içine yurtdışından ürün getirildiğinde kesinlikle gümrükte fiyat (20 USD den fazla olursa) ve ürün kategorisine göre bir gümrük vergisi uygulanmaktadır. Şimdilik, müşterilerimize iyi bir hizmet sunmak ve bizi deneyimlemeleri için olanak sağlamak maksadıyla belirli limitlerde gümrük vergisini ödeme işlemini biz üstleniyoruz. Bu kampanyamız 2019 yılının son gününe kadar devam edecektir. 

 

Amazondan alışveriş, Amazondan nasıl alışverişl yapalır?, Amazondan nasıl kolay alışveriş yapılır, Amazondan alışveriş yapmanın kolay hali, Amazondan ürün almak, Amazondan nasıl ürün alınır?, Amazondan ürün getirmek?, Amazondan nasıl ürün getirilir?, Amazondan ürün satın almak, Amazondan nasıl ürün satın alınır, Amazondan Tüğrkiye ye ürün getirmek, Amazondan Türkiye ye nasıl ürün getirilir?, Amazondan bilgiysar almak, Amazondan nasıl bilgisayar alınır?, Amazondan nasıl ektan kartı satın nasıl alınır, Amazondan ekran kartı satın almak, Amazondan bilgisayar parçası nasıl alınır, Amazondan saat almak, Amazondan saat nasıl alınır?, Amazondan alınan ürün gümrüğe takılır mı?, Amazondan alışveriş yapanlar, Amazondan elektronik eşya almak, Amazondan kindle almak, Amazondan ne alınır?, Amazondan sipariş nasıl verilir?, Amazondan fotoğraf makinesi almak, Amazondan makyaj malzemesi almak, Amazondan kozmetik ürün almak, Amazondan ayakkabı almak, Amazondan nasıl ayakkabı alınır, Amazondan nasıl fotoğraf makinesi alınır, Amazondan çanta almak, Amazondan nasıl çanta alınır, Amazondan online alışveriş yapmak, Amazondan onlie ürün getirmek