× Ürünler Nasıl alışveriş yapabilirim Ücretler S.S.S Blog İletişim
Giriş Kaydol

Sıkca Sorulan Sorular

 • Yurt dışı deposuna sipariş edilen ürün için yapılması gerekenler

  Yurtdışından kendi adınıza sipariş ettiğiniz ürünleri, Shippinghost üye panelinizde bulunan 'Beyan et' kısmına giriş yaparak tarafımıza beyan etmeniz gerekmektedir. Yurtdışı depomuza girişi olan ürününüzün takibini yapabilmemiz için ihtiyacımız olan belgeri tarafmıza beyan etmeniz koşulu ile ürünüzün Tükiye'ye gelişi mümkün olacaktır. Tarafımıza beyan etmeniz gereken evraklar;

  - Ürünü sipariş ettiğinize dair fatura (İngilizce)

  - Ürün takip numarası(Track ID Number).

  Bu bilgiler olmadan ürününüzün Türkiye'ye gelişini sağlayamayacağımızı üzülerek belirtmek isteriz. Shippinghost'u tercih eden kullanıcılarımıza teşekkür eder, satın alınan ürünlerin beyanı konusunda bize yardımcı olmalarını rica ederiz.

   

 • Ürün sipariş ettiğim zaman Gümrük Vergisi ödeyecek miyim?

  'Benim için satın al' hizmetimizi kullanarak ürün siparişi verirseniz Gümrük Vergisi ödemenize gerek yok! Shippinghost olarak sizin adınıza Gümrük Vergilerini üstlenmekteyiz. 

  Ancak eğer,  ürünü kendiniz,  yurt dışı depo adreslerimize sipariş ederseniz. Gümrük masraflarına katkıda bulunmamız mümkün olmayacaktır. Gümrük masraflarını ödemeniz gerekmektedir.

 • Yurtdışından getirilmesi yasak ve sakıncalı olan ürünler!

  Gümrükten geçirilmesi kesinlikle yasak olan ürünleri kendi adınıza satın almış ve ücretini ödemiş olsanız dahi, ürünü getirtmemiz mümkün olmayacaktır. Sebebi ise bu ürünleri getirtmenin kaçakçılık gibi suç teşkil etmesidir. Gümrük görevlileri tarafından aşağıdaki listede yer alan herhangi bir ürünün getirtildiği tespit edildiği taktirde, ürünü getirten kişiye soruşturma açılabilmekte ve  3-5 yıla kadar hapis cezası verilebilmektedir. Bu ürünler;

  Uyuşturucu maddeler,

  Yeme içme ve gıda ürünleri

  Tütün ve benzeri ürünler,

  Alkol ve benzeri ürünler,

  Kesici ve delici aletler, (bıçak, çakı…)

  Ateşli ve patlayıcı ürünler,

  İçerisinde GSM modülü olan bütün cihazlar, (Cep telefonları..)

  Takviye edici ve Sporcu Gıdaları,

  Bunun dışında firmamız tarafından getirtilecek ürünler uçak kargo taşımacılığı ile getirtildiği için Sıvı veya Katı Gıda ürünlerinin siparişini malesef alamıyoruz.

  Ayrıca yurtdışından getirten ve kullanacak olan kişinin reçete veya açıklaması gerektiği için, İlaç ve benzeri ürünleri getirtmemiz mümkün değildir. Son olarak, ticari amaçlı ürün getirtmek kargo taşımacılığı kurallarına uygun olmadığı için, aynı menşeili birden fazla ürünün taşımacılığını da Shippinghost olarak gerçekleştirediğimizi üzülerek belirtmek isteriz. 

 • Ürün için sigorta bedeli nedir?

  Ürün fiyatı 500 USD ve üzeri olduğu zaman,20 USD deyerinde sigorta bedeli oluyor bu ürün kaybolma ve kırılmaya karşıdır.

 • Ürün yurt dışı deponuza geldi ama satıcıya iade etmek istiyorum? nasıl yapabilirim?

  Maalesef, ürün iade süreci masraflı ve zahmetli bir süreç olduğundan yurt dışı depolarımızla iade politikamız mevcut değildir.Ürün sipariş ederken buna dikkat ediniz.